Düğün Hikayesi

Düğün Hikayesi Nedir?

Bizden önce yine Avrupalılar keşfetmiş aslında bu hikaye işini. Daha önce İngiltere ve Almanya’da sıklıkla takip ettiğim hikaye çekimleri, ardından Amerika’ya sıçrıyor ve burada zirveyi görüyor. Öykü ve sinema terimlerinin birleşmesiyle oluşan bir çekimdir aslında hikaye çekimi. Çünkü hem bir devam filmi çekiyoruz sizin için hem de o gününüzü anlatan bir tür sinema… Başkaları bu işe belgesel de diyor. Ama belgesel dendiğinde benim aklıma başka şeyler geldiği için ben daha çok hikaye demeyi tercih ediyorum. Aslında dış mekan çekimin gelişmiş bir üst modeli olarak da gösterebileceğimiz hikaye çekimlerinde hem fotoğraf hem de video ile çalışılır. Genelde birden çok ekibimiz ve ekipmanımız o gün sizin nedime ve sağdıcınız gibi davranır. Yani biten suyunuzdan, ter silmekten pörsümüş mendilinize kadar ne varsa düşünürüz ilgileniriz. Cebimizde bir ıslak mendil, arabamızda iki kutu bisküvi bulundururuz hep. Demlik falan da koyacağım da işte sonra düğüne geç kalıyorsunuz, neyse…

Düğün Hikayesi’nde amaç, yıllar sonra izlendiğinizde hatırlanacak olan eğlenceli deli dolu şen şakrak geçecek olan gününüzü sizin adınıza ölümsüzleştirmek ve yüksek kalitede ki kısa videonuzun sosyal ağlarda ya da mobil aygıtlarınızda kolayca taşınıp, paylaşıp izlemeniz olacaktır. Hikaye çekimlerimiz istenirse evden başlar ama biz genelde kuaförde ve siz kuaföre geldikten yaklaşık 40 dakika sonra başlamayı öneriyoruz. Ekibin bir kısmı gelin hanımın kuaföründe onunla ilgilenirken, bir kısmı da damat beyle dışarda sigara içer. Şaka be şaka dur, berberde kesim yapıyoruz. Kuaför ve berberde ki kesim ve hazırlık işlerimizi bitirip burada ki işleri yoluna bitirir bitirmez vakit kaybetmeden ilk çekim noktasına doğru hareket ediyoruz.

Dış mekan çekimlerini, daha önce belirlediğimiz destinasyonlarda tamamlayarak birazdan ağlama duvarı olacak olan kız evine gidiyoruz. Unutmayın, bize malzeme olacak diye yapmacıktan ağlarsanız bunu gerçek sanan konu komşu daha çok ağlayarak makyajınızı bozabilir, bizden söylemesi. Evden çıkarken gerçekleşecek olan adetleri bir bir yerine getirir besmele çeker ardından salona doğru harekete geçeriz. He bu arada, o esnada konvoyda olan ekstrem hadiseleri biz yine kayda alıyor olacağız merak etmeyin. Bu arada silah ve trafik magandalarına karşı olduğumuzu hatırlatmakta fayda var sonra demedi demeyin. Siz salona geldiğinizde, herkes artık derin bir nefes alıyor ve salon görevlilerinden biri gelip, birazdan salonda gerçekleşecek olan ana işleyişi anlatıyor. Yani biri anlatır herhalde. Sonra birlikte çıkıyoruz ilk dansımızı gerçekleştiriyoruz. Siz danstan sonra Ankara havasına geçerken biz de ofisimize geçip tüm kaydı yedeğe ve size teslim edilmek üzere DVD’lere alıyoruz.