Özel Gün

Özel Gün Fotoğrafçılığı Nedir?

Genelde kişisel çekim, evlilik teklifi, sevgililer günü, doğum günleri, balolar, partiler ya da toplantılar, resmi buluşmalar ve kurumsal etkinlikler gibi başlıklar altında toplayacağımız özel gün çekimleri, sizinle birlikte belirleyeceğimiz takvim doğrultusunda şekil alır. Çekim sonunda albüm önerileri size anlatılır veya sizlere albümsüz paketler sunulur. Son zamanlarda Save The Date ve Trashday olarak karşımıza çıkan bu farklı iki terimi de aslında bu gruba dahil edebiliriz.

Bu çekimlerin ortak özelliği; çekimden önce yapılacak olan kurgunun belirlenmesi ve ardından daha düğün günü gelmeden yapılacak olan çekimlerde eğlenceli karelerin yakalanmasıdır. Çekim sonunda çıkan kareleri ise davetiyelerinizde, salonda ki barkovizyonlarda hatta online davetiyelerde bile kullanabilirsiniz. Bu fotoğraflardan, düğün öncesi sizi salonda beklemekten sıkılma ihtimali olan konuklarınıza mini bir sergi bile açabilirsiniz.

Trashday’in Save The Date’den farkı ise Trashday’in daha çılgınca ve radikal bir çekim seansı olmasıdır. Örneğin bir çamur banyosunda, mesleğinize göre bir üniversite amfisinde, futbol sahasında kaleye şut çekerken veya boğaza karşı romantik bir yemek masasında olabilir.